Přihlásit    Zažádat o účet

Společnost lékařské genetiky a genomiky
České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, z. s.

Motolský DYSMO klub

Vložil(a): mat, 3. února 2020 13:21

Aktualizace 14. 2. 2020: Akce se pro malý počet přihlášených zájemců ruší. Další termín bude oznámen.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

již několikrát jsme uspořádali u nás v Motole (a jednou i mimo Prahu) setkání, kterému říkáme Motolský DYSMO klub. Tento formát je inspirovaný workshopy, které již tradičně probíhají v rámci konferencí European Society of Human Genetics (ESHG). Na těchto setkáních jsou prezentovány kazuistiky pacientů s dosud neurčenou diagnózou, u kterých již obvykle různá vyšetření proběhla, ale u kterých se stále nepodařilo odhalit příčinu jejich obtíží, s myšlenkou "více hlav, více ví".

Další takového setkání plánujeme opět v Motole, tentokrát v pátek 21. února 2020 od 14.00. Termín byl vybrán s ohledem na Kaprasův den, který se koná o den dříve. Pokud byste měli zájem se zúčastnit a máte nějaký takový neuzavřený případ, který byste chtěli prezentovat, hlasujte prosím v anketě na serveru Doodle.com. V pátek 14. února 2020 bychom anketu rádi uzavřeli - pokud by nebyl dostatečný zájem o účast v tomto termínu - tzn. alespoň pět přihlášených s kazuistikou - vybrali bychom další termín.

Někteří z Vás již opakovaně dostávají e-maily s pozvánkami na tato setkání, pokud tomu tak dosud není, ale o tato setkání byste měli do budoucna zájem (i kdyby se Vám nehodil tento nejbližší plánovaný termín), dejte nám vědět a při plánování dalšího DYSMO klubu Vás oslovíme.

MUDr. Marek Turnovec (marek.turnovec@fnmotol.cz)

Prim. MUDr. Markéta Havlovicová (marketa.havlovicova@fnmotol.cz)

Ústav biologie a lékařské genetiky 2. LF UK a FN Motol